Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stroje

AQUMESSER k řezání vodním paprskem / mechanika

 

 

Zařízení AQUMESSER je stroj určený na řezání kovových a nekovových materiálů vysokotlakým vodním paprskem. Jedná se o vysoce přesnou technologii s možností dosahování vysoké kvality řezaného povrchu, přitom jsou kladeny vysoké nároky na krytí jednotlivých částí proti erozivním účinkem vody a brusným účinkem abraziva. Uplatní se v podmínkách, kde je potřebné přesné dělení hlavne nekovových materiálů jako je kámen, keramika, plasty, guma a sklo...

 

AQUMESSER je konstrukčně řešený jako portálový souřadnicový systém s vodícími částmi oddělených od materiálového stolu. Portál je vybavený oboustranným náhonem osy X s automatickou kontrolou kolmosti portálu v průběhu provozu. Všechny pohybové osy X,Y jsou vybavené bezvůlovými převodovkami tak, aby byla zajištěná vysoká přesnost pohybu. Ovládací pult tvoří LCD – displej umístěný v případě požadavku na obou dvou stranách portálu. CNC – řídící systém iMSNC – 500 W pro Windows XP s TFT – barevnou obrazovkou, Touch Screen a síťovou kartou, která se nachází hned vedle stroje. Vyvinutý a optimálně na zařízení zapojený CNC - řídící systém, jsou předpokladem pro dosažení vysoké produktivity a hospodárnosti při dělení materiálu. Všechny uživatelské programy a také i CNC – řídící systém pracují pod Microsoft Windows 7 a jsou jednoduché na zaškolení a obsluhu.                                                                                                                                                                                                         

 

Pracovní délka mm

3000 - 18000 mm

Pracovní šířka mm

1500 - 4000 mm

Max. počet řezacích hlav

4

Max. síla materiálu vodou mm

150 mm

Max. síla materiálu plazmou mm

Podle  plazmového zdroje

Polohovací rýchlost

do 50 m/min

Přesnost polohování

± 0,025 mm podle DIN 28 206

 

 PŘÍSLUŠENSTVÍ:

 

Vodnopaprskový rotátor.                                                                                               

5-osá rotační stanice určená pro řezání vodním paprskem, umožňuje plnoautomatické řezání vodivých i nevodivých materiálů s náklonem hlavy až 40°.

Plazmový rotátor      

5-osý " nekonečný" Rotátor umožnuje úhlové řezání plechů, potrubí, profilů s náklonem až 50°. Kontrolu výšky hořáku pro konstatní úhly zajišťuje systém odečítání napětí oblouku plazmy, pro variabilní úhly pomocí inkrementálních snímačů.

Plazmový rotátor 90°                                                                                                                                                                                                                             Speciální kostrukce umožňuje naklápění v rozsahu 90°umožnuje úhlové řezání v každém bodě kopule. Proměnné funkce úhlového řezání poskytují plnou škálu  pro robotické řezání.

 

Atramentový popisovač

1, 7, 16, a nebo 32-tryskový atramentový popisovač umožňuje popisování porézních a neporézních povrchů produktů s variabilní výškou písma od 3 do 124 mm. Systém popisuje nejrůznější produkty kromě jiných logem, čárovým kódem, informacemi o minimální trvanlivosti, čísla šarže a komisiními čísly, hodnotami o hmotnosti nebo třeba informacemi o datumu, čase a případnách změn.

Mikroúderová popisovací jednotka je určená pro rychlé označení různých druhů výrobků - plechy, trubky, profily s různou povrchovou úpravou. od palstů ař po kalenou ocel.

Další příslušenství mohou být  jako vrtací hlavy, laserová pravítka a stanice s kamerou vyvinutou pro digitalizaci šablon nastavení.

Cena zařízení se pohybuje podle typu dodaného softweru a případných doplňků a příslušenství...